Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Fabrikalar, alışveriş merkezleri, açık, kapalı oto parklar, hastaneler, sağlık kurumları, iş yerlerindeki ofisler, yemekhaneler, mutfaklar, oteller gibi pek çok kullanım alanlarını sayabileceğimiz Epoksi Zemin Kaplama sistemleri konutlarda banyolar, mutfaklar ,tuvaletlerde dekorasyon maksatlı kullanılmakta olup neredeyse bulunduğumuz her ortamda karşımıza çıkan ihtiyaç duyulan bir yapı malzemesidir.Değişik alanlarda farklı gereksinimlere yönelik kullanılan Epoksi Zemin Kaplamaları kullanıldığı ortamlarda pek çok artı değeri de beraberinde getirmektedir.

Fabrikalarda yaya trafiği, iş makinaları, forkliftler, transpletler, binek araçlar ile oluşan yoğun iş trafiğinin yanı sıra fabrika üretiminde kullanılan çeşitli katı, sıvı ham maddeler ve yağlardan dolayı fiziksel, kimyasal etkilere maruz kalan beton zeminler Epoksi Kaplama ile koruma altına alınmadığı taktirde öncelikle yüzeysel aşınmalara, sonrasında asidik veya bazik sıvıların betona nüfus etmesi ile zemin betonunu tahribata uğratır. Beton üzerindeki aşınmalar, harici sebeplerle oluşan tozlar betonun kir tutması, temizliğinin kolay yapılamaması, görüntü kirliliği ve ortamda uçuşan tozumaya sebep olup insanlar için hijyen olmayan sağlıksız bir ortam oluşturur .

Böyle bir ortama gelen ziyaretçiler, müşteriler firma için olumsuz imaj oluşumuna ve iş kayıplarına yol açar, nede olsa dışarıdan gelen insanlar için ilk etapta görsellik önemlidir. Epoksi Zemin Kaplamaları, pek çok renk seçeneği ile mat, parlak veya portakal efektli yüzey görünümü ile elbette ki dekoratif görsellik olarak kendini göstermektedir. Ancak ekonomi ve insan sağlığı bakımından yararları da göz ardı edilemez. Zemine uygulanan Epoksi Kaplama öncelikle kapladığı zemini bütün fiziksel kimyasal etkilerden koruyarak, su geçirgenlik özelliği olan betonun geçirgenliğini keser alt katlar için su izolasyonu görevi yaparak alt katları da nemden ve rutubetten korur.

MÜŞTERİLERİMİZİN MEMNUNİYETİ İÇİN BURADAYIZ